Сончево со слаб ветер

Од:

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево. Во јужните подрачја претпладне ќе има мала до умерена облачност, а преку денот ќе биде претежно сончево со слаб ветер. На повисоките места и на планините ќе дува умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од четири до девет степени.

Во Скопје слично време, сончево со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе достигне до седум степени.

Во наредните денови ќе преовладува сончево време. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, особено в четврток кога ќе биде најтопло, а утринската температура ќе биде релативно ниска. Од петок и за време на викендот ќе има услови за појава на магла по котлините и по речните долини.

Би можело да ве интересира

До крајот на наделава топло со максимални 38 степени

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена локална облачност

Ана Ололовска

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Ана Ололовска

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

Татјана Ташкова

Сончево со мала до умерена локална облачност

Татјана Ташкова

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Татјана Ташкова