Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

Од:

Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 14 степени, а дневна температура до 33 степени.

Би можело да ве интересира

Сончево и ветровито со засилен северен ветер

Ана Ололовска

Сончево со умерена облачност

Ана Ололовска

Променливо време со дожд, грмежи и ветер до петок

Ана Ололовска

Сончево со умерена облачност, попладне услови за дожд

Ана Ололовска

Сончево со умерена облачност и слаб јужен ветер

Ана Ололовска

Невреме во Тетовско проследено со град и поплавени улици

Ана Ололовска