Сончево со слаб северен ветер

Од:

Времето во Република Северна Македонија ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Во Скопје, сончево со слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 22 степени

За време на викендов времето ќе биде стабилно, до понеделник со ниски утрински температури. Во понеделник попладне и во вторник ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи.

Би можело да ве интересира

Сончево и топло, температури до 31 степен

Ана Ололовска

Сончево со температура до 30 степени

Ана Ололовска

Сончево со слаб јужен ветер

Сончево со мала облачност, температурата до 26 степени

Татјана Ташкова

Облачно со локален дожд, викендов сончево

Променливо облачно со локален дожд