Сончево со слаб до умерен северен ветер

Од:

Сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а максималната ќе достигне од 32 до 39 степени. УВ=9

Во Скопје, сончево и топло со слаб северен веетр. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 37 степени.

Под влијание на многу топла воздушна маса до петок ќе преовладува сончево и многу топло време. Максималните температури насекаде ќе бидат над 30 степени, а во југоисточните делови од земјава ќе достигнат и до 40 степени.

Во петок и особено во сабота претежно во попладневните часови ќе има зголемена облачност и услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Би можело да ве интересира

Сончево време со мала облачност на последниот ден од летото

Ана Ололовска

Сончево и топло преку ден, утринските температури ниски

Ана Ололовска

Променливо облачно со сончеви периоди

Ана Ололовска

Променливо облачно со ветер и повремен дожд

Ана Ололовска

Сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Во следните два дена промена на времето со пороен дожд и грмежи во јужните делови

Ана Ололовска