Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Од:

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе изнесува 8.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната температура од 27 до 35 степени.

Во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 15 степени, а дневна температура до 34 степени.

Продолжува периодот на стабилно и топло време со постепен пораст на температурата на воздухот.

Би можело да ве интересира

Сончево со мала облачност и умерен ветер

Ана Ололовска

Од недела врнежи од дожд, на повисоките места снег

Ана Ололовска

Најстудено во Берово минус 11, во Маврово 12 сантиметри снег

Ана Ололовска

Сончево со мала облачност и умерен ветер

Ана Ололовска

Температурите утринава под нулата, најстудено во Берово

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена облачност

Ана Ололовска