Сончево и топло преку ден, утринските температури ниски

Од:

Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец.

За денеска, според метеоролозите, утринската температура ќе се движи од 6 до 16 степени, а дневната од 24 до 29 степени.

Слично време ќе преовладува и во Скопје каде утринската температура ќе се спушти до 13-тиот степен, а дневната ќе се искачи до 28-тиот степен.

Се најавува период на претежно стабилно време но со ниски утрински температури. Во вторник и во среда во западните делови можна е појава на нестабилна облачност со повремен дожд и ретки грмежи.

Би можело да ве интересира

Сончево со утринска магла по одделни котлини

Ана Ололовска

Следните два дена стабилно време со ниски утрински температури, викендот облачно со дожд

Ана Ололовска

Акуветер објави зимска прогноза: Во Европа ќе биде многу побурно

Ана Ололовска

Сончево, по одделни котлини со слаба магла

Ана Ололовска

Сончево со локална облачност и слаб северозападен ветер

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена облачност

Ана Ололовска