Сончево со мала до умерена облачност, температури од -14 до 3 степени

Од:

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северозападен ветер, најизразен во долниот тек на Поварадарието.

Утринската температура ќе се движи од минус 14 до минус шест, а дневната од минус пет до три степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус 10, а дневната ќе достигне до минус два степена.

За време на викендот ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури и со услови за магла по котлините, особено во недела. Во недела попладне облачноста ќе се зголемува, а во понеделник во текот на денот ќе има нови врнежи од снег со слаб до умерен интензитет. Во вторник ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Би можело да ве интересира

Сончево уште утре, од понеделник дожд и грмежи

Ана Ололовска

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

Ана Ололовска

Сончево со слаб северен ветер

Ана Ололовска

Посвежо време, за викендот утрински температури околу нулата

Ана Ололовска

Промена на времето, утринската температура ќе се спушти до нула

Ана Ололовска

Сончево и топло, од пладне зголемување на облачноста

Ана Ололовска