Сончево со локална облачност

Од:

Наутро ќе има услови за појава на магла по котлините. Преку денот ќе биде сончево со локална облачност и со слаб претежно југоисточен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени. Максималната дневна температура ќе достигне 15 степени.

Од вторник ќе преовладува променливо и врнежливо време. Уште од ноќта кон вторник ќе има зголемена облачност и од запад ќе започнат врнежи од дожд, кои на планините ќе бидат од снег. Од вторник кон крајот на денот на запад и на север дождот ќе поминува во снег и на повисоките места. Овие врнежи повремено ќе се поинтензивни (над 25 л/м2) особено во западните делови и на југ.

Би можело да ве интересира

Од недела врнежи од дожд, на повисоките места снег

Ана Ололовска

Најстудено во Берово минус 11, во Маврово 12 сантиметри снег

Ана Ололовска

Сончево со мала облачност и умерен ветер

Ана Ололовска

Температурите утринава под нулата, најстудено во Берово

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена облачност

Ана Ололовска

Ведро со северен ветер, утринските температури под нулата

Ана Ололовска