Сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Од:

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во југозападните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од седум до 15, а максималната ќе достигне од 27 до 32 степена.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност, попладне со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне 30 степени.

В петок ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен северен ветер, а во јужните делови ќе има услови за крткотраен локален дожд.

Потоа следува период на стабилно време со пониски утрински температури.

Би можело да ве интересира

Сончево со утринска магла по одделни котлини

Ана Ололовска

Следните два дена стабилно време со ниски утрински температури, викендот облачно со дожд

Ана Ололовска

Акуветер објави зимска прогноза: Во Европа ќе биде многу побурно

Ана Ололовска

Сончево, по одделни котлини со слаба магла

Ана Ололовска

Сончево со локална облачност и слаб северозападен ветер

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена облачност

Ана Ололовска