Сончево и ветровито со засилен северен ветер

Од:

Времето во Република Северна Македонија ќе биде претежно сончево и ветровито со засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу осум и 18, а дневната ќе достигне од 20 до 33 степени.

Во Скопје, сончево со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

До вторник времето ќе биде претежно сончево со посвежи утра, но со пораст на дневната температура.

Би можело да ве интересира

Дожд и ветер со брзина од над 70 километри на час попладнево

Ана Ололовска

Облачно со повремени врнежи од дожд

Ана Ололовска

Облачно со умерен до засилен ветер од западен и северозападен правец

Ана Ололовска

Времето ќе биде сончево, од утре дожд

А1он

Утре топло време со засилен ветер

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена облачност

Ана Ололовска