Сончево и топло, температури до 31 степен

Од:

Во земјава денеска времето ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 11, а максималната ќе достигне од 25 до 31 степен.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло. Минималната температура ќе биде 10, а максималната 29 степени.

Од УХМР информираат дека во наредните денови продолжува периодот на претежно сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Би можело да ве интересира

Нестабилно време со повремен пороен дожд и ветер

Ана Ололовска

УХМР: Врнежите нема да предизвикаат излевање на поголемите реки, на удар градските средини

Ана Ололовска

Утре силен северен ветер со брзина над 90 километри на час

Ана Ололовска

Облачно, а од пладне нестабилно

Ана Ололовска

Најмногу дожд во Куманово, попладне грмежи и засилен ветер

Ана Ололовска

Сончево и топло до 37 степени и УВ индекс 9

Ана Ололовска