Сончево и топло до 34 степени, попладне дожд и грмежи

Од:

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне претежно во западните делови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 27 до 34 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе спушти до 17, а дневната ќе достигне 34 степени.

И во недела во попладневните часови претежно во западните делови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од понеделник ќе преовладува сончево и многу топло време.

Би можело да ве интересира

Сончево и ветровито, утринските температури под нула

Ана Ололовска

До среда ведро и студено, во четврток снег

Ана Ололовска

Во Берово измерени – 16 степени, дневните температури од -5 до четири степени

Ана Ололовска

Сончево и студено со слаб до умерен северен ветер

Ана Ололовска

Зголемување на облачноста попладнево, ноќеска врнежи од дожд и снег на југот од земјата

Ана Ололовска

Утринските температури во цела држава под нула, освен во Гевгелија

Ана Ололовска