Сончево и топло, со температури до 35-от степен

Од:

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветар, а во запдните предли ќе дува слаб североисточен ветар. Утринските температури ќе се движат од 8 до 17 степени, а максималните дневни ќе достигнат до 35 степени.

dobivaj vesti na viber

Во Скопје и околината сончево и топло со максимална дневна температура до 33 степени.

УВ индексот на зрачење ќе биде 7.

Би можело да ве интересира

Сончево и топло со температури до 27 степени

Ана Ололовска

На Пониква вчера 25 степени, денес вее снег и температурата е -1

Ана Ололовска

Ноќеска, во два часот по полноќ ќе почне летното сметање на времето

Ана Ололовска

Најниска температура утрово измерена во Берово

Ана Ололовска

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Ана Ололовска

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Ана Ололовска

Leave a Comment

fifteen + 16 =