Сончево и топло со температура до 35 степени

Од:

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. УВ индексот ќе биде 8, информира Управата за хидрометеролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 22 степени, а дневната од 27 до 35 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со мала облачност. Утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната до 35 степени.

Би можело да ве интересира

Сончево време со мала облачност на последниот ден од летото

Ана Ололовска

Сончево и топло преку ден, утринските температури ниски

Ана Ололовска

Променливо облачно со сончеви периоди

Ана Ололовска

Променливо облачно со ветер и повремен дожд

Ана Ололовска

Сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Во следните два дена промена на времето со пороен дожд и грмежи во јужните делови

Ана Ололовска