Сончево и топло со слаб ветер од јужен правец

Од:

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 24 до 31 степен.

Во Скопје, сончево и топло со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 30 степени.

Продолжува периодот на претежно сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Кон крајот на неделата ќе има мала до умерена облачност, а дневните температури благо ќе опаднат.

Би можело да ве интересира

Сончево со мала облачност, попладне дожд

Ландов

Сончево време, попладне локални грмежи и дожд

А1он

За продолжениот викенд променливо облачно со локален дожд и грмежи

Ана Ололовска

Сончево со температура до 24 степени

Ана Ололовска

Во Охридско-преспанскиот регион утринава нестабилно со пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Европа ја очекува многу топло лето оваа година

Ана Ололовска