Сончево и топло со слаб променлив ветер

Од:

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Утринската температура ќе се движи од три до 13, а дневната од 22 до 30 степени.

Во Скопје во утринските часови со услови за слаба магла, преку денот сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Утринските температури постепено ќе опаѓаат, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Би можело да ве интересира

Променливо облачно со сончеви периоди

Ана Ололовска

Потопло време, но и поројни дождови, грмежи и засилен ветер

Ана Ололовска

Претпладне сончево со мала облачност, попладне дожд

Ана Ололовска

Променливо облачно со локален дожд

Ана Ололовска

Утре променливо облачно со локален дожд

Ана Ололовска

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска