Сончево и топло со слаб јужен ветер

Од:

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Утринската температура ќе се движи од четири до 14, а дневната од 21 до 30 степени.

Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

Продолжува периодот на претежно сончево и топло време. По одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Утринските температури ќе бидат во постепено опаѓање.

Би можело да ве интересира

Променливо облачно со сончеви периоди

Ана Ололовска

Потопло време, но и поројни дождови, грмежи и засилен ветер

Ана Ололовска

Претпладне сончево со мала облачност, попладне дожд

Ана Ололовска

Променливо облачно со локален дожд

Ана Ололовска

Утре променливо облачно со локален дожд

Ана Ололовска

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска