Сончево и топло, со мал пад на температурите

Од:

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, ветровито и со мал пад на температурите. Ќе дува доумерен засилен северозападен ветар. Утринските температури ќе се движат од 8 до 16 степени, а максиамлните дневни од 23 до 35.

Во Скопје времето денеска ќе биде сончево, топло и ветровито. Ќе дува доумерен засилен северозападен ветар. Утринската температура ќе го достигне 13-от степен, а максималната дневна до 32-от. УВ индекс 7.

Би можело да ве интересира

Сончево и натпросечно топло со температура до 43 степени

Ана Ололовска

Многу топло време со високи температури до 6 август, долж Повардарието над 42 степени

Ана Ололовска

Температури во портокалова фаза, да се почитуваат препораките за заштита на здравјето

Ана Ололовска

Многу топло време и во следните денови, во понеделник благо опаѓање на температурите

Ана Ололовска

Портокалов метео-аларм, Владата со препораки за заштита

Ана Ололовска

Сончево и многу топло со северозападен ветер

Ана Ололовска

Leave a Comment

12 − 10 =