Сончево и топло до 38 степени

Од:

Времето денеска ќе биде сончево и малку потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19 степени, а максималната од 31 до 38 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната до 36 степени.

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека продолжува периодот на стабилно и топло време. Зголемување на облачноста ќе има од петок. Во недела и понеделник претежно во северните делови ќе има услови за појава на краткотарен пороен дожд и појава на грмежи.

Би можело да ве интересира

Сончево со слаб до умерен северен ветер

Ана Ололовска

Од среда дожд, а на планините снег

Ана Ололовска

По минусните утрински температури, сончево и топло до 18 степени

Ана Ололовска

Претпладне умерено облачно, попладне сончево

Драган Поповски

Облачно со дожд на пониските и снег на повисоките места

Ана Ололовска

Утре дожд и снег, од понеделник температури до 19 степени

Ана Ололовска