Сончево и топло до 30 степени

Од:

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд.

Би можело да ве интересира

Сончево со мала облачност, температурата до 36 степени

Ана Ололовска

Викендот сончево, на планините пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Сончево со локална облачност, температурата до 35 степени

Ана Ололовска

За викендот наместа зголемена облачност со дожд и грмежи

Ана Ололовска

Сончево и топло до 33 степени

Ана Ололовска

Стабилно време до петок, за викендот зголемена облачност и врнежи локално

Ана Ололовска