Сончево и студено со мала до умерена облачност

Од:

Времето денеска ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Особено долж Повардарието ќе дува умерен до повремено засилен претежно северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -10 до 1. Дневните температури ќе се движат од -2 до 9 степени.

Во наредните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.
Засилен северозападен ветер со услови за слаб повремен снег се очекуваат во недела.

Би можело да ве интересира

Зголемена облачност, северен ветер и ниски утрински температури, најавуваат метеоролозите

Ана Ололовска

Најстудено во Берово и Струмица

Ана Ололовска

Утрово студено, -8, во текот на денот до 15 степени

Ана Ололовска

Магла во битолско, демиркаписко и струмичко, во Берово -10 степени

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена локална облачност

Ана Ололовска

Од утревечер засилен северен ветер и пониски температури

Ана Ололовска