Сончево и многу топло со температура до 38 степени

Од:

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе биде 17 степени, а дневната ќе достигне до 36 степени Целзиусови.

Во вторник и среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд. Дневните температури ќе опаднат за три до четири степени.

Потоа во наредните денови времето повторно ќе биде стабилно и многу топло.

Би можело да ве интересира

Температурите утринава под нулата, најстудено во Берово

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена облачност

Ана Ололовска

Ведро со северен ветер, утринските температури под нулата

Ана Ололовска

Умерено облачно и магливо

Ана Ололовска

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

Ана Ололовска

Сончево со слаб до умерен северен ветер

Ана Ололовска