Со огномет, Дедо Мраз и музика, битолчани влегоа во Новата 2020 година

Од:

На плоштадот„Магнолија“ во Битола, синоќа голем број битолчани ја дочекаа Новата 2020 година. Со музичка програма, која започна во 21 часот, пред битолската публика синоќа настапија ДЈ Рикардо, Кон Тру ДЈ и Фанк‘ Д Ап Бенд, за крај, како кулминација на вечерта, настапи Зарина Прва севда со својот бенд, изведувајќи македонски народни песни.

Неизбежниот Дедо Мраз им ја честита Новата година на битолчани, со желби за добро здраве, успех и просперитет на сите, а точно на полноќ градот беше осветлен од голем огномет.

Меѓу граѓаните, Новата година ја дочека и градоначалничката на Општина Битола м-р Наташа Петровска заедно со сопругот и пријателите, заменик – министерката за образование Елизабета Наумовска, директорката на Здравствениот дом Весна Спиркоска и други личности од општественото и културното живеење.

По прославата, градоначалничката ја посети дежурната екипа на Итната медицинска помош во Здравствениот дом „д-р Хаим Абраванел“ во Битола.

Би можело да ве интересира

Со концерт на Владимир Четкар, во Битола завршува фестивалот „Музика од светот“

Ана Ололовска

Негувателка во битолска градинка заразена со коронавирус, во изолација се пет деца и вработени

А1он

Втора иницијатива за изнаоѓање решенија за проблемите на населението во Баир

Ана Ололовска

Министерот Милевски во посета на Битола: Цел ни е да ги подобруваме состојбите и затоа директно помагаме

Ана Ололовска

Општина Битола ќе се вклучи во манифестацијата „Трка за лек“ – „Race for the Cure”

Ана Ололовска

Советот на Општина Битола даде согласност за формирање паралелки со помал број ученици

Ана Ололовска