Следните денови сончево со значително повисоки дневни температури

Од:

Времето во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 28 степени.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), утре утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени, а преку денот сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

До понеделник ќе преовладува стабилно време со значително повисоки дневни температури. Од вторник и во следните два дена времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Би можело да ве интересира

За викендот постудено со дожд и магла

Ана Ололовска

Сончево со утринска магла по одделни котлини и речни долини

Ана Ололовска

Од недела пониски температури

Ана Ололовска

Сончево со умерена облачност и утринска магла по котлините и речните долини

Ана Ололовска

До петок сончево и топло, за викендот дожд и ветер

Ана Ололовска

Претежно сончево, со температура до 22 степени

Ана Ололовска