Следната недела нова средба на Нимиц со Димитров и Коѕијас

Од:

Нова средба во рамките на процесот за преговори под посредништво на медијаторот Метју Нимиц на министерско ниво ќе се одржи следната недела, потврди на денешната прес-конференција во Владата премиерот Зоран Заев.

dobivaj vesti na viber

– Се надевам дека уште идната недела под раководство на Метју Нимиц ќе се одржи состанок помеѓу двајцата министри како ново ниво на преговарачкиот процес што е договорено, рече Заев на прес-конференцијата посветена на средбата на Владата и Агенцијата за млади и спорт со спортски работници.

Би можело да ве интересира

Состанок во форматот Б6 со специјалните претставници за Западен Балкан

Ана Ололовска

МНР: Го одбивме барањето на руската амбасада за користење на воздушниот простор за лет до Белград

Катерина Павлова-Николовска

Средба Османи – Генчовска: Остра осуда за инцидентот во Битола

Ана Ололовска

Бугарската министерка за надворешни во посета на Македонија

Ана Ололовска

Османи-Сузуки: Билатералните односи меѓу С. Македонија и Јапонија исклучително блиски

Ана Ололовска

Османи на средба со престолонаследникот Акишино и принцезата Акишино

Ана Ололовска