Скопската котлина попладнево беше зафатена од пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Од:

Делови од Скопската котлина попладнево беа зафатени од локално невреме со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

dobivaj vesti na viber

Од силниот ветер има и паднати дрва.

Синоптичарите најавуваат нестабилно време и за утре. Преодно стабилизирање се очекува во петок.

За време на викендот во попладневните часови повторно ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Од недела ќе дува засилен северен ветер и ќе има пад на температурата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Силно невреме го погоди Белград, во некои делови од градот предизвикани поплави

А1он

(ВИДЕО) Големо невреме во Србија: Поплавени улици и низа сообраќајни несреќи поради слаба видливост

А1он

(ВИДЕО) Жители на покриви и на дрвја бараат спас од поплавите во Италија, паркирани возила стуткани едно врз друго

А1он

Разорното невреме ја опустоши Хрватска: Дрво падна врз девојче, итно и била извршена операција

А1он

Комисија од Центар ги запишува покривите што летаа во невремето и поплавените простории

Делови од Пакистан како мориња, постои и закана од појава на заразни болести

А1он