Скопјанец со нож и се заканувал на битолчанка и на нејзиното дете

Од:

На 12.11.2022 во 3.50 часот во Крушево од полициски службеници од СВР Битола лишен од слобода е И.Ф.(61) од Скопје, затоа што според пријавеното околу 1 часот во апартман во Крушево физички нападнал 40- годишна битолчанка и со остар предмет им упатувал закани на неа и нивниот малолетен син.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Извлечен брачен пар кој со возило заглавил во снежните наноси во крушевско

Катерина Павлова-Николовска

Бугаринот Стојанов нуди 200 евра за името на македонски полицаец-Чак Норис е одговорот од Македонија

Анита Петровска Рајковиќ

Насилник со нож нападна момче во автобус на ЈСП

Горан Наумовски

Скопјанец со нож ја нападнал сопругата

Горан Наумовски

Ќерка со нож ја нападнала мајката и ѝ нанела повреди

Горан Наумовски

Малолетници се тепаа кај Железничка во Скопје