„Скен“: Како можеме да се спасиме од метежот на граница и чекање со часови

Од:

Чекање со часови на граница, посебно во летниот период е слика што ја гледаме секоја година. Зошто се прави метеж, што вели законот за минување граница за македонски државјани, а што за странци и како можеме да се спасиме од овој метеж еднаш засекогаш?

dobivaj vesti na viber

Иницијатива да се отвори посебна лента за жителите на Отворен Балкан во сите земји кои се членки би го решила проблемот барем на најфреквентните гранични премини.

Гледајте во анализата на „Скен“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Ќе го умрат ли Боки 13 во затвор? Во какви услови живеат затворениците во Идризово

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: 20 години нè трујат со жива – ја има во почвата, воздухот, подземните води, а допрва ќе испитуваме каде и колку

Анита Петровска Рајковиќ

Проверете си: „Телеком“ ги зголеми сметките, а рокот од 30 дена да реагирате истекува за некој ден

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Трошат наши пари, а за отчет како да им брцаш в џеб – Политичарите сè поарогантни

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Сè повеќе измамени граѓани – „Скен“ ги открива сценаријата што ги користи „Ало, мафијата“

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Цени растат – плати исти, кој се богати додека граѓаните тонат во сиромаштија?

Анита Петровска Рајковиќ