Скен: Дволична Европа – сите ги тера на санкции, а таа наголемо купува руски гас и пак ќе мрзне оваа зима

Од:

ЗИМАТА ДОАЃА – европските резерви на гас се полупразни. Ниту дволичноста на Европа која сите ги тера на санкции, а таа наголемо купува руски гас, не ќе биде доволна за Европејците да ја протуркаат зимата во топли домови.

Кои европски земји купија најмногу гас од Русија годинава, кои плаќаа во рубли, успеаја ли барем да го забават Путин или мрзнењето ќе биде џабе?

Гледајте во анализата на „Скен“

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Казни ако ширите лаги дури и да не сте знаеле – како да се заштитите?

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Видео од позната игрa место од Украина, ТВ објавија, експерти коментираа – лаги на кои наседнаа сите

(ВИДЕО) Го убив мажот, ме тепаше – A1он со жените зад решетки

Катица, Јанкулоска, Боки – како познатите затвореници се однесуваат во затворот?

(ВИДЕО) A1он во Идризово: Бегствo од затворот – Тунелот пропадна, но не и обидите

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Се повеќе случаи на педофилија и силување малолетници – Безбедни ли ни се децата?