Скен: +40 во Македонија – Луцифер донесе пекол во Европа – се топи асфалтот, беснеат пожари

Од:

Европа гори. Во ек е еден од најлошите топлотни бранови досега регистрирани, наречен е Луцифер и буквално ја однесе Европа во пеколот.

dobivaj vesti na viber

Повеќе од илјада луѓе ги загубија животите. Само во последната недела на 50-тина локации ширум светот се регистрирани историски највисоки температури.

И во Македонија + 40, ни се закануваат пожари. Дали и колку сме подготвени.

Гледајте во Скен

Би можело да ве интересира

„Скен“: Колку данок ќе плаќаме и за што – најавени даночна реформа и драстични промени

ВИДЕО: На брегот на Ибица изгоре јахта вредна 23 милиони евра, повредени нема

А1он

Во пожарот на грчкиот остров Тасос вклучени 185 пожарникари со 15 пешадиски тима

А1он

Пожар во Закинтос, наредена евакуација на селата во северниот дел

А1он

ЦУК: Шумскиот пожар во планината помеѓу селата Вапила и Расино е се уште активен

Ана Ололовска

(ВИДЕО) ЦУК: Локализиран пожарот кај Дојран и Богданци

Ана Ололовска