Синовите на браќата Мијалкови повикани на распит во станица – претепале момче во скопско кафуле

Од:

Помладиот син на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков и синот на Влатко Мијалков, поранешниот директор на Царинската управа, се на распит во полициска станица во Кисела Вода, откако било пријавено дека во група со уште тројца, вчеравечер претепале 19-годишно момче во скопско кафуле.

„На 27.03.2021 во 00.30 часот во Полициска станица Центар, И.С.(19) од Скопје пријавил дека на 26.03.2021 околу 21.45 часот во и пред угостителски објект на подрачјето на Центар бил физички нападнат од Ж.К., А.М., М.К., Ф.М., С.Р. и И.С.. Лицата се повикани во полициска станица и известен е јавен обвинител. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Според неофицијални информации, тепачката прво започнала во кафулето, а продолжила надвор на улицата, во скопско Дебар Маало.

Повреденото момче прво било пренесено во болница, за да му се санираат повредите, а потоа, половина час по полноќ, момчето го пријавило случајот во полициска станица.

Би можело да ве интересира

Возрасен скопјанец натепан од млади лица од Сарај поради сообраќајно недоразбирање

Ландов

Пет лица се тепале сред улица во Ѓорче Петров, освен боксови се мавале и со предмети

Ландов

Мијалков останува во затворот во Шутка, милионите не се гаранција дека нема да избега

Ленче Ристовска не утврди вина кај никого за бегството на Сашо Мијалков

Катерина Павлова-Николовска

Скопјанец ранет со нож, тројца му се нафрлиле во парк во Чаир

Жарко Настоски

Со три фирми на Мијалков и син му Јордан тешки 11 милиони евра, се бара слободата за ексдиректорот на УБК

Кристијан Ландов