Силниот дожд урна потпорен ѕид во скопска Пинтија

Од:

Екипи од ЈП Улици и патишта интервенират во расчистување на разрушениот потпорен ѕид на бул. „Борис Трајковски“ во населба Пинтија.

dobivaj vesti na viber

Се работи за разрушен потпорен ѕид во должина од над 30-тина метри, а причина за негово оштетување се неповолните временски услови односно наносот на поројниот дожд кој овие два дена го зафати Скопје.

Се работи на отстранување на градежниот шут кој е настанат како последица на разрушувањето на потпорниот ѕид, за истиот да не преставува опасност при движењето на возилата.

Дежурните екипи се на терен и вршат и контрола на светлосната сигнализација, се врши увид во потенцијални дефекти и нивна санација.

Би можело да ве интересира

ЈП „Градски паркинг“: Не е во функција наплаќањето преку СМС порака

А1он

(ВИДЕО) Големо невреме во Охрид, откорнат покрив од зграда, оштетени автомобили и куќи

Горан Наумовски

Скопската котлина попладнево беше зафатена од пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Горан Наумовски

Советниците од опозицијата ја прекинаа седницата на град Скопје и порачаа – НЕ за бугаризација

Од утре до недела дожд и опаѓање на температурите

Силно невреме во Скопје, откорнати дрвја, поплавени улици

Ана Ололовска