Штипјанка во самоодбрана со нож го повредила вонбрачниот партнер

Од:

На 23.10.2022 во 3.40 часот во Штип од полициски службеници од СВР Штип е приведена А.С.(21) од Штип, затоа што околу 00.10 часот во Штип, по вербална расправија, откако била физички нападната од нејзиниот вонбрачен партнер С.Б.(25), со остар предмет го нападнала и го повредила.

Тој бил пренесен за укажување на лекарска помош во Клиничка болница Штип.

Во координација со Јавен обвинител, по комплетно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Гостиварец ја удрил сопругата, па сакал да си го нападне таткото

Уапсен познат хирург од ВМА – ја тепал женаму со сукало, давел со сајла и уринирал врз неа

А1он

Со нога шутирал бремена девојка во петти месец во стомак, па ја претепал и давел: Насилник од Србија доби притвор

А1он

Потврдена слободата на велешанката Пале, која го усмрти насилниот партнер додека ја давел

Кристијан Ландов

Хорор во Крушевац: Насилник си ги претепал родителите со раце, нозе и срп

А1он

Скопјанец со нож ја нападнал сопругата

Горан Наумовски