„Се уште го чекате Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада“, Рама објави селфи со Ковачевски од Брисел

Од:

Албанскиот премиер Еди Рама на Твитер објави селфи со македонскиот премиер Димитар Ковачевски и порача од Брисел дека повеќе не го чекаат Годо бидејќи се навикнати на ова и двете земји.

dobivaj vesti na viber

„Сè уште го чекате Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога било посветени сме да ја поттикнеме модернизацијата на нашите земји и нашиот регион со непоколеблив европски дух“, објави Рама.

Рано утрово тој повторно ја обвини Бугарија дека киднапира две членки на НАТО среде војна во Европа.

„Нов ден е во Европа, но не и во Бугарија! Колку е срам за Европа оваа бугарска работа! Среде многу жешка војна во дворот на Европа, земја на НАТО киднапира две други земји на НАТО под надзор на 26 земји од ЕУ кои седат мирни во страшна претстава на немоќ!“.

Би можело да ве интересира

Макрон не се откажува – Во следните часови ќе барам договор со „Северномакедонците“

Анита Петровска Рајковиќ

Вучиќ: Еди и Димитар се пофрустирани од мене, им благодарам што беа фер кон Србија

Орце Костов

Еди Рама: Ниту војната не успеа да ги обедини Европејците

Орце Костов

Самитот ЕУ-Западен Балкан заврши без какви било резултати

А1он

(ВИДЕО) Ковачевски: Предлогот на Франција не е прифатлив за нас

Орце Костов

Кирил Петков: Нема изгледи за укинување на ветото на овој самит

Орце Костов