Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

Жителите на Скопје пристигнуваат на скопскиот плоштад за да ги пречекаат ракометарите на Вардар и да го поздрават европскиот шампион.

Ракометарите требаше да пристигнат пред 19 часот, но нивниот лет беше одложен и пристигнувањето повторно закажано во 20 часот и 30 минути.

Би можело да ве интересира

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Се бара притвор за крадецот кој скокна во Вардар

ВИДЕО: Навивачите со навреди кон екипата на МТВ

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Ечи на скопскиот аеродром, се чекаат шампионите

Предраг Петровиќ

Пристигнаа автобусите за ракометарите брендирани со знакот на “Вардар”

Татјана Ташкова