СДСМ: Во ВМРО-ДПМНЕ да не му прават опструкции на Стоилковски и нека му кажат кој гласаше за буџетот на Град скопје

Од:

Ги замолуваме во ВМРО-ДПМНЕ да не му прават опструкции на Наум Стоилковски, да не го држат во информативен мрак и потоа и јавно да го срамотат велат од СДСМ во реакцијата на денешната прес конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

– Зошто до толку некој го мести Стоилковски во ВМРО-ДПМНЕ не навлегуваме, но барем нека му кажат дека советниците од неговата партија во Град Скопје гласаа ЗА буџетот за 2023 година, предложен од градоначалничката Данела Арсовска. Еве почитуван Наум, да не бидете во информативен мрак, погледнете го видеото од гласањето. Таму лежат одговорите, тоа е коалицијата ДПМНЕ-Левица-Данела. Погледнете Стоилковски како функционира коалицијата Мицкоски-Данела-Апасиев во Скопје. Портпарол на парламентарна политичка партија е важна функција кој треба да има поддршка од партиските сектори и органи, но очигледно тоа не е случај и со портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски се наведува во соопштението од СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Стоилковски: По која методологија на списокот од „Безбеден град“ има лица од една, а нема од друга криминална група?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костовски: Со СДСМ, за само неколку години од заробена држава станавме земја фактор на стабилност во регионот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси, институциите да не молчат

Ана Ололовска

СДСМ: Со Ковачевски земјава стана фактор на стабилност на Балканот

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби

Ана Ололовска

Петрушевски: Искусни медицински сестри од болницата во Куманово набркани на улица за на нивно место да се вработат кадри на ДУИ

Катерина Павлова-Николовска