СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ предизвика катастрофа во Скопје, градот нема јавен превоз

Од:

Поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ, главниот град останува без јавен организиран автобуски превоз. Штрајк на приватните превозници, ЈСП пред колапс, намалена фреквенција на линиите, преполни постојки и автобуси, тоа е епилогот на една година владеење на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје велат од СДСМ.

-Јавниот превоз е во колапс, а отежнато функционираат и останатите јавни претпријатија кои се под надлежност на Градот. И наместо решенија, ВМРО-ДПМНЕ тера политикантство на штета на градот и граѓаните. Со својата неспособност и неодговорност, ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски предизвикува нова катастрофа во Скопје се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

АА: Интензивни разговори за затворање на сите прашања на преговарачката маса

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Го осудуваме демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград, најитно да запре говорот на омраза кон Македонците во Бугарија

Договорени правда и здравство кај Алијанса, Таравари вели: не е точно

Катерина Павлова-Николовска

Николовски: Зголемено производство на струја од домашни капацитети за 30 отсто, мерките во енергетиката даваат резултат

ВМРО-ДПМНЕ: Хаосот со прославата на Делчев покажува системска неспособност

Мицкоски: На следните избори ќе победи ВМРО-ДПМНЕ