СДСМ: Модерни автопатишта ќе изгради новата Влада, доцна е за Груевски

Од:

Граѓанинот Никола Груевски нема што да бара на автопатишта, ниту да се дообјаснува. Новата одговорна Влада што ќе ја изберат граѓаните ќе го доврши автопатот Демир Капија – Смоквица и посветено и професионално ќе се посвети на сите проблеми што ги напласти актуелната несериозна власт, велат од СДСМ.

„10 години Груевски седеше во премиерската фотеља и успеја да изгради само 7 километри автопат! 4 години досега се гради Демир Капија – Смоквица, за којшто граѓаните денеска слушнаа дека ни овој септември нема да бил готов. И тоа токму од најдиректниот виновник за нерешените елементарни потреби на луѓето, Груевски, под чијашто власт се случија и контроверзиите со исплати во кеш токму за изградбата на овој автопат, којшто одзеде изминатите години и многу човечки животи.

Модерна современа инфраструктура е еден од главните приоритети во Програмата на СДСМ со што ќе ги заштитиме животите на граѓаните по патиштата и ќе обезбедиме развој на Македонија“, стои во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Хари Локвенец: Мицкоски со неговиот ментор Груевски шират паника и се обидуваат да привлечат внимание

А1он

СДСМ: Придобивките од членството во НАТО се видливи, Северна Македонија веќе го користи системот за командување со инциденти

А1он

СДСМ: Сите се борат против коронавирусот само Мицкоски шири лаги од белиот дворец

Предраг Петровиќ

Николовски: Како членка на НАТО Алијансата нашата земја веќе го користи системот за командување со инциденти од следната генерација на НАТО

СДСМ: Исполнета е нашата стратешка цел, станавме 30. членка на НАТО, сојузници сме со најмоќните држави во светот, обезбедена е нашата иднина

(ВИДЕО) Кузеска: Не им успеваат лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните не им веруваат на нивните лаги

Ана Ололовска