СДСМ: Мицкоски по нови насоки и задачи кај неговиот шеф Никола Груевски во Унгарија

Од:

Христијан Мицкоски очигледно отишол по нови насоки и задачи кај неговиот шеф, осудениот криминалец во бегство, Никола Груевски велат од СДСМ по објавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ дека е во штабот на Виктор Орбан по денешните парламентарни избори во Унгарија.

dobivaj vesti na viber

– Дали Груевски му ја кажа и „стратегијата“ за случајот „Плацеви на Водно“ во кој е обвинет дека правел малверзации за да стекне огромен имот во Скопје. Уште еднаш се покажа дека единствената агенда на Христијан Мицкоски е одбрана на криминалот на Никола Груевски.Затоа овие денови пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието го блокираат Законот за Академија за судии и обвинители се вели во соопштението од СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од ВМРО-ДПМНЕ гласа за промена на Уставот

СДСМ: Започнува авансната исплата на грантовите за млади земјоделци

Коциќ: Ја ограничивме маржата на најмногу 10 отсто за дрвата и пелетите за огрев, го штитиме стандардот на граѓаните

Местејќи го надзорот, СДСМ и ДУИ пропаднаа тендер од над 2 милијарди евра за 3 автопатски делници тврди ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Неспособните градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ удрија по џебот на граѓаните

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Попов: Власта на СДСМ и ДУИ освен лаги немаат ништо друго понудено на младите