СДСМ: Мицкоски и Лефков да се извинат откако ДКСК ги демантираше измислените афери за Ковачевски

Од:

Мицкоски, Лефков и сите коишто јавно ширеа лаги да им се извинат на граѓаните и на Ковачевски за сите фабрикувани афери, кои со денови ги пласираа против претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски велат од СДСМ.

– Измислените афери на ВМРО-ДПМНЕ ги демантираше Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) и потврди дека нема основ за покренување постапка против претседателот Ковачевски. Очекувано се потврди она што Ковачевски јавно го кажа, дека тој се повлекол од компанијата уште во 2020 година и дека се е транспарентно објавено во неговиот Анкетен лист. Исто така уште еднаш се потврди дека Белата палата е извор на лажни вести,конструкции и шпекулации, со кои се обидува да ја манипулира јавноста се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

Битиќи: Имаме силна поддршката од САД и цела Европа за нашите следни чекори за членство во ЕУ

(ВИДЕО) Мицкоски: Повикувам на пакт за национално единство со сите некриминализирани сегменти од партиите, само за да ДУИ оди во опозиција

Спасовски: Изборот е јасен, интеграција во ЕУ или изолација

Горан Наумовски

Нема промена на уставот под бугарски диктат – пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не го менува ставот

Панова: На граѓаните им е преку глава од криминалот, корупцијата и заробените институции од владата на СДС и ДУИ, бараат избори

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Љутков: Граѓаните во општина Петровец разочарани од централната власт

Ана Ололовска