СДСМ: Коалицијата на Мицкоски го менува името но суштината е иста, тоа е Коалиција за обнова на режимот

Од:

Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата, реагираат од СДСМ на изјавата на Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, преку соопштение.

„Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат ништо освен блокади и деструкција, тие беа единстевните што работеа против ЕУ и НАТО, единствените кои се радуваат на историската грешка на Самитот во Брисел.

Во страв од извесниот пораз на изборите на 12 април, Мицкоски зборува за наводни анкети и негова предност, а во реалноста сите релевантни анкети покажуваат дека Коалицијата предводена од СДСМ е фаворит на изборите кога и да се случат тие.

Со убедлива победа Мицкоски се силеше и на предходните избори, но граѓаните ја победуваа неговата деструктивна матрица. Така беше на референдумот, на претседателските и на вонредните локални избори во Охрид и Ново Село, така ќе биде и на изборите на 12 април.

Крајно лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ после години посветени на ширење на поделби, омраза и национализам денес да зборуваат за подготвеност за вклучување на други партии во коалицијата, вклучително и албански.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се прочитана книга, затоа ќе изгубат и на следните предвремени парламентарни избори на 12 април следната година.“, се наведува во реакцијата на партијата.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Раст на просечната плата за 4,4 отсто во септември

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Дали долгот од 400.000 евра е причина зошто ВМРО-ДПМНЕ го кочи изборот на директорот на ДЗР?

Ана Ололовска

СДСМ: Заклучоците на ММФ потврдуваат, ја стабилизиравме економијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Незаконски долг од 400.000 евра, на повидок нова афера за финансирањето на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

СДСМ: За 2 години намален е процентот на починати предвремено родени бебиња за нешто повеќе од 50%

Ана Ололовска

СДСМ: Нов раст на минималната плата на 14.500 денари, дополнителни 66.000 денари годишно ќе завршат кај секој работник

Ана Ололовска