СДСМ: ЕУ е единствен патоказ за подобра македонска иднина

Од:

ЕУ е единствен патоказ за подобра македонска иднина, единствен начин за огромна трансформација на македонското општеството, вели СДСМ во своето соопштение, кое го пренесуваме во продолжение:

Победата на СДСМ на изборите ќе значи продолжување по европскиот пат, кон подобар животен стандард за граѓаните и економски развој, кон унапредена демократијата, владеење на право, слобода на медиумите, социјална вклученост

Интеграцијата во ЕУ значи поголеми плати и пензии за сите граѓани, нови работни места.

Тоа е можеби и единствена шанса за функционален судски систем и целосно владеење на правото.

Забрзувањето на интегративните процеси е во интерес на политичката, безбедносната и економската стабилност и на нашата држава и на целиот регион.

СДСМ како партија е подготвена да ја внесе државата во ЕУ до 2030 година.

Глас за СДСМ е глас за европска иднина!

Би можело да ве интересира

Не постои законска можност Владата со заклучок да прогласува дополнителни неработни денови за да се гласа

Орце Костов

ВМРО-ДПМНЕ: Државата е во хаос заради ДУИ и нивните измеќари од СДС

СДСМ: На Македонија и треба единство за членство во ЕУ, а не за мораториум

(ВИДЕО) Максим Димитриевски во Ѓорче Петров: Плагијатите што ги прават се потврда дека ЗНАМ нуди вистински решенија за состојбите во Македонија

Орце Костов

Битиќи: Просечната пензија ќе ја зголемиме на 30.000 денари

Орце Костов

Митрески: Повисоки пензии, енергетски пакети и зимски регрес, пензионерите заслужуваат подобар стандард

Орце Костов