СДСМ: Денеска не е постигнат напредок во преговорите

Од:

На денешната рунда преговори не е постигнат напредок во преговарачкиот процес.

Владејачката коалиција не дозволува прочистување на Избирачкиот список и вистински реформи во медиумите.

ВМРО- ДПМНЕ и Никола Груевски во континуитет бегаат од фер и демократски избори, соопштија од СДСМ.

Би можело да ве интересира

Кузеска: Во над 40 општини раководени од ВМРО-ДПМНЕ речиси и да нема ниту еден капитален проект

Ана Ололовска

СДСМ: Скопје е во хаос, ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска не работат ништо

Ана Ололовска

СДСМ: После сите скандали Милошоски да си даде оставка

СДСМ: Во заложништво на Апасиев, Мицкоски делува како анти-НАТО и анти-ЕУ политичар

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДС и ДУИ косење трева 1,5 милиони евра поскапо од лани

СДСМ: Срамна е хајката која ВМРО-ДПМНЕ преку Ковачки ја води против Петровска