Прскање против комарци во Скопје

Од:

Градот Скопје ги известува граѓаните дека на 29 април ќе започне авионска дезинсекција на подрачјето на градот Скопје против лаври од комарци.

„Авионската дезинсекција (прва фаза) на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци, ќе се реализира на 29.04.2022 (петок), во раните утрински часови.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, истата ќе се изврши во истиот термин првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни.

Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите“, велат од Град Скопје.

Би можело да ве интересира

Скопје избран за европска престолнина на културата за 2028 година

Кино на отворено „Панкот не е мртов“

Град Скопје: Го осудуваме секое насилство кон новинарите, но и насилството од новинарите

Горан Наумовски

Арсовска: Мицкоски да им каже на неговите советници како да гласаат и да одржиме седница

Орце Костов

Јанчева: СДСМ против враќање на спомениците од режимот

Кино на отворено и музичка програма во Градскиот парк по повод Меѓународниот ден на младите