Проверете си: „Телеком“ ги зголеми сметките, а рокот од 30 дена да реагирате истекува за некој ден

Од:

„Телеком“ од 1 октомври ги зголемува цените на пакетите за интернет и ТВ, известување за ова имало на сметките за последниот месец.

dobivaj vesti na viber

Со ситни букви под сметката стои дека корисниците имаат рок од 30 дена да го раскинат договорот или да мигрираат во друг пакет, без пенали и последици. А овој рок истекува за некој ден.

Половина од корисниците не ни знаат дека сметките ќе им бидат поголеми, а кога ќе им стаса следната сметка, рокот ќе биде веќе истечен.

Деталите гледајте ги во видеоанализата на „Скен“

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Ќе го умрат ли Боки 13 во затвор? Во какви услови живеат затворениците во Идризово

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: 20 години нè трујат со жива – ја има во почвата, воздухот, подземните води, а допрва ќе испитуваме каде и колку

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Трошат наши пари, а за отчет како да им брцаш в џеб – Политичарите сè поарогантни

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Сè повеќе измамени граѓани – „Скен“ ги открива сценаријата што ги користи „Ало, мафијата“

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Цени растат – плати исти, кој се богати додека граѓаните тонат во сиромаштија?

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Путин го крена светот на нозе – НАТО се мобилизира, страв од нуклеарки

Анита Петровска Рајковиќ