Променливо облачно со засилен ветар

Од:

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе достигне до нула, а дневната температура до четири степени.

Од сабота следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура.

Би можело да ве интересира

Претпладне сончево, а попладне нестабилно со дожд и грмежи

А1он

Попладне и во текот на ноќта поројни врнежи од дожд и засилен ветер

А1он

Облачно време со повремени врнежи од дожд а на планините снег

А1он

Снегот го отежна сообраќајот во Албанија,блокирани и без струја планинските села

А1он

Снегот не е закана за земјоделството, можни штети кај коскестите овошки ако температурата падне под нула

А1он

Забрана за тешки возила на планинскиот превој Плетвар

А1он