Променливо облачно со ветер и повремен дожд

Од:

Времето ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер, кој особено ќе биде изразен во западните и северните делови. Во јужните подрачја ќе има услови за повремен локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 18, а дневната од 26 до 31 степен.

Во Скопје, променливо облачно со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 29 степени.

Зголемена облачност ќе има и во сабота, а потоа следува период на посончево време со пониски утрински температури.

Би можело да ве интересира

Сончево со утринска магла по одделни котлини

Ана Ололовска

Следните два дена стабилно време со ниски утрински температури, викендот облачно со дожд

Ана Ололовска

Акуветер објави зимска прогноза: Во Европа ќе биде многу побурно

Ана Ололовска

Сончево, по одделни котлини со слаба магла

Ана Ололовска

Сончево со локална облачност и слаб северозападен ветер

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена облачност

Ана Ололовска