Променливо облачно со сончеви периоди

Од:

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почесто во северните делови и попладне. Претпладне особено во јужните делови ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 23 до 31 степен.

Во Скопје, променливо облачно со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 29 степени.

Следува период на стабилно време со пониски утрински температури. Најсвежо наутро ќе биде во понеделник и вторник. Преку денот повремено ќе има умерена облачност, а дневната температура на југоистокот ќе достигнува 30 степени.

Би можело да ве интересира

Сончево со утринска магла по одделни котлини

Ана Ололовска

Следните два дена стабилно време со ниски утрински температури, викендот облачно со дожд

Ана Ололовска

Акуветер објави зимска прогноза: Во Европа ќе биде многу побурно

Ана Ололовска

Сончево, по одделни котлини со слаба магла

Ана Ололовска

Сончево со локална облачност и слаб северозападен ветер

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена облачност

Ана Ололовска