Променливо облачно со сончеви периоди

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за појава на утринска магла по котлините.

Минимална температура ќе се движи од 4°C до 11°C.

Максимална температура ќе достигне до 19°C.

Би можело да ве интересира

Снег со слаб интензитет паѓа на Попова Шапка

Ана Ололовска

Облачно со повремени врнежи од дожд

Ана Ололовска

Магла утринава по котлините, преку ден облачно со краткотраен дожд

Ана Ололовска

Во Маврови Анови и на Попова Шапка измерени 10 сантиметри снег

Ана Ололовска

Променливо облачно со дожд и снег

Ана Ололовска

Променливо облачно, од понеделник дожд и снег

Ана Ололовска