Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Од:

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 10 до 20 степени.

Во Скопје, слично време, променливо облачно со повремени врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

Во петок и за време на викендот ќе преовладува претежно стабилно и релативно топло време. Од понеделник попладне се очекуваат нови локални врнежи од дожд.

Би можело да ве интересира

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Ана Ололовска

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

Татјана Ташкова

Сончево со мала до умерена локална облачност

Татјана Ташкова

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Татјана Ташкова

Изминатиот јули – најтопол месец од 1880 година

Денеска и утре посвежо, од викендот повторно топло

Татјана Ташкова